Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Pul & Posta Tarihi
 Tr Filateli Forumları | Takas Listesi | Takas Yapmak İstediğiniz Ürünü Aşağıdan Seçiniz. | Pul & Posta Tarihi
Mesaj icon Konu: yardım lütfen Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   2 Sonraki >>
Yazar Mesaj
xdeltaforcex
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 1

Alıntı xdeltaforcex Cevaplabullet Konu: yardım lütfen
    Gönderim Zamanı: 26-Temmuz-2009 Saat 16:00

s.a arkadaşlar bizde  en 5bin ile 10bin arsında pul var çok eskilere ait genelde yabancı pullar babam pul koleksiyonunu çok severdi vefaat etti...pullarda uzun zamandır duruyor hiç bir bilgim yok pullar hakkında..pullara göz gezdirirken birtane pul dikkatimi çekti yanlış hatırlamıyosam 1570 li tarih vardı  üzerinde..pulların değerli ollup olmadığını nerden anlayabilirzz yardımlarınızı bekliyorum

strPostAds
IP
esfila
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 1329

Alıntı esfila Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Temmuz-2009 Saat 16:41
Sevgili Onur kardeşimiz
Öncelikle başınız sağolsun,Babanızın emanetine sahip çıkın,onun emeğini sizin emeğinizle birleştirin,5-10 bin pul var diye hemen bunların parasal değeri ile ilgilenmeseniz,onun merakını bünyenize alıp geliştirseniz ne güzel olur.
Birde şunu ifade edeyim 1570 yıllarında pul yoktur.İlk pul 1840 yılında İngilterede çıktı sizdeki muhtemel pul bir ünlü kişinin doğum tarihidir.rahmetli Babanız pul toplamış siz koleksiyon üretin zira gerçek koleksiyonerlerin pullarının yanında mutlaka katalogları vardır.Yinede şu siteden bilgi edinebilirsiniz

http://www.freestampcatalogue.com/app
IP
aydinhoca
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 30

Alıntı aydinhoca Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Ağustos-2009 Saat 23:20
Sevgili Onur,
Babanız, o pulları toplarken, tasnif ederken, yeni bir pul serisi aldığında kim bilir nasıl sevindi ve keyif aldı..? O kadar çok pulu olduğuna göre mutlaka ince zevkli, hassas, mutlu bir insandı. Tavsiye ederim, onun pullarını, onun hatırası için elinizde tutun.. Kolleksiyon yapmak, onlarla ilgilenmek ne güzel bir şeydir. Her bir pulun ayrı bir hikâyesi vardır, kimsenin bilemiyeceği.. her bir pul, bilmemiz mümkün olmayan bir yaşanmışlığın selamıdır bize.. tavsiye ediyorum.. Pulları elinizde tutun..
Selamlar.
IP
mr.bizon
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 13

Alıntı mr.bizon Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Ağustos-2009 Saat 15:54

Eğer pullarla ilgili bilmedikleriniz varsa yardım edebiliriz.

IP
fatmaaklar
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1

Alıntı fatmaaklar Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Şubat-2010 Saat 23:38
yaaa bende yardım istiyorum. bende yıllardır biriktiriyorum. ama değerlerini açıkçası bilmeden. pul koleksiyonumu hem geliştirmek hemde değerlerini bilmek istiyorum. benim elimdeki pulların hepsi damgalı. yerli ve yabancı iki bin pulum var. takas etmek, geliştirmek ama en önemlisi elimdekilerin değerini öğrenmek istiyorum. ama bir haftadır uğraşıyorum bi sürü siteye baktım doğru düzgün bilgi bulamadım. umarım buradaki arkadaşlar yardımcı olur. lütfen diyorum. büyük bir sabırsızlıkla cevabınızı bekliyorum arkadaşlar. 
IP
extreme
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 4

Alıntı extreme Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Şubat-2010 Saat 13:40
Fatma Hanım,

Pullarınız hakkında bilgilere

http://www.freestampcatalogue.com/

Sitesinden ulaşabilirsiniz. Örnek sayfa https://www.postbeeld.com/app?component=%24DirectLink_7&page=Freestamp&service=direct&session=T&sp=1984

Ya da kataloglar edinmeniz gerekiyor. T.C: ve Osmanlı Pulları içi İSFİLA kataloğunu kullanıyorum.

2.000 pulun olması pek bir şey anlatamıyor. Toplamının değeri 30 lira etmeyebilir. Önemli olan pulların tirajı, temizliği vs. unsurlar. Özel damgalı değerli bir pulunuz da olabilir. TRFILA gibi sitelerden yapacağınız araştırmalarla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sabır ve zaman isteyen bir iştir. Severek yapanlar için hobinin üzerinde bir olaydır.

Düzenleyen extreme - 07-Şubat-2010 Saat 13:41
O bir Kabataş'lı ! O bir Proje Yöneticisi !
IP
filate
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 2

Alıntı filate Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Temmuz-2010 Saat 14:46
Selam arkadaşlar,

son zamanlarımı internet başında elimde bulunan bazı pulların hangi yıla ait olduğunu ve maddi değerini araştırmakla geçirdim fakat ulaşabildiğim hiçbir koleksiyonda bu pullara rastlamadım. Bazıların yılı belli bazıların değil. Pulların hangi yıla ait olduğunu ve tahmini maddi değeri hakkında profesyonel görüşlerini sunabilecek arkadaşlara duyurulur. Bir filatelist olmadığımdan bu pulları benden daha iyi muhafaza edebilecek bir PUL-SEVER'e vermeyi çok istiyorum ancak öncesinde net bir görüş almayı tercih ediyorum. Pulların görüntülerini nasıl yükleneceğini bilmiyorum. unal_gezgyn@hotmail.com adresini kullanarak bana msn'den ulaşırsanız sizlere pulların resimini gönderirim. Şimdiden teşekkür ederim...

Saygılar,

Ünal
IP
namtha
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 406

Alıntı namtha Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Temmuz-2010 Saat 22:02
Merhabalar.
Pulların hangi yıllara ait olduğunu öğrenmek ve maddi değerleri hakkında fikir sahibi olabilmek için pul kataloglarını kullanmaktayız.Bir pul kataloğu edinebilirseniz pullarınızı buradan arar bulur bilgiler edinebilirsiniz.Şayet katalogda bulamadığınız pullar olursa bunlar ya çocuklar için kırtasiyecilerde bolca satılan gerçek olmayan pullardandır yada damga pullarıdır.Damga pulları posta pulları kataloğunda bulunmaz.Damga pulları hakkında bilgi edinmek için damga pulları kataloğu edinmek gerekir ki bu oldukça zordur.
Katalog edinene kadar pulları ülkelerine göre ve damgalı damgasız şekilde ayırabilirsiniz.
IP
filatelist
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 600

Alıntı filatelist Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Temmuz-2010 Saat 19:48
Merhaba arkadaşım,

Elinizdeki pullar gerçekten kıymetli olabilir (ya da ileride). Eğer maddi bir sıkıntınız yoksa pullarınızı elden çıkartmayın. İleride bu pulları aynı kalitede ve fiyata bulmanız mümkün olmayacaktır. Şimdi satarsanız belki 30-50 lira o an işinizi görür ama, 15-20 sene sonra o pullar gerçekten bir servet edebilir. Siz ileride koleksiyonu hobi olarak benimserseniz ki kesenize en zararsız ve bilgi dağarcığınıza en yararlı hobidir. Pul hazinesi bakımından çok geride kalırsınız. Onun için bence o koleksiyonu harcamayın kalsın ve aralıklarla da olsa üzerine 1-2 pul, zarf koyun.

Şu an gittigidiyor sitesinde bir sürü koleksiyon var ve ben bunları 30-40 liraya alıp 1-2 seri olarak filateliye gönül vermiş öğrencilere dağıtıyorum.
Sonra ne kadar iyi bir satıcı bulsanız da değerine satış yapamazsınız. Mutlaka ve mutlaka kaybınız olacaktır. Bu nedenle gelin koleksiyonunuzu elden çıkartmayın.

Bilgi, paylaşıldıkça hem büyür hem de paylaşanları büyütür
----------------------------------------------------------------------
Olcay Arısoy
IP
filate
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 2

Alıntı filate Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Temmuz-2010 Saat 14:16

Merhaba,

verdiğiniz biligiler için teşekkür ederim. Bu pulları siteye nasıl yükleyebilirim ?? Bu pulları görmenizi isterim ...
IP
Sayfa   2 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

:: Tr Fila Forumlari ::