Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Pul & Posta Tarihi
 Tr Filateli Forumları | Takas Listesi | Takas Yapmak İstediğiniz Ürünü Aşağıdan Seçiniz. | Pul & Posta Tarihi
Mesaj icon Konu: eksik serilerim hk. yardım !!! Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   2 Sonraki >>
Yazar Mesaj
atakancemsoydan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 312

Alıntı atakancemsoydan Cevaplabullet Konu: eksik serilerim hk. yardım !!!
    Gönderim Zamanı: 25-Temmuz-2009 Saat 00:16
Herkese selamlar;
1938 ile 2000 arası serileri tamamlamaya çalışıyorum,ve neredeyse bu 62 yıllık toplam tüm seriler içinde eksik kalan 100 civarı eksik seri kaldı,bazılarını bulmakta oldukça zorlanıyorum bazılarını bulsamda neredeyse katalog fiyatından yüksek fiyat olduğu için almakta zorlanıyorum,elimde hazır bu eksik serilerin listesi mevcut,elinde fazla serisi olan ve takas etmek veya satmak isteyen filatelist arkadaşlara listemi mail adreslerini verirlerse gönderebilirim,eğer onların elinde de fazlası varsa takas veya satın alabilirim,bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim

saygılarımla Wink
Filateli,hobilerin kralı,kralların hobisidir.
strPostAds
IP
namtha
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 407

Alıntı namtha Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Temmuz-2009 Saat 00:42
Merhabalar Atakan Bey;
Yazımı sizin için yazmamaktayım konuya değindiğiniz için yazma ihtiyacı hissettim.Ülke kolleksiyonu yapıldığında özelliklede kolleksiyonun başlarında ise öncelikle yeni çıkan serilerden alınmalı ardından yıllara göre geriye doğru giderek yavaş yavaş eksikler tamamlanmalıdır.Bu hem ekonomik açıdan zorlamamış olur hemde fiyat ve kondisyon açısından en uygun serilere tesadüf edildikçe alınmasını sağlar.Bu bakımdan acele edilmemesinde ve özelliklede kondisyon açısından seçici olunmasında çok fayda vardır.Zaman içersinde pek çok pul ve serinin satışına denk gelmek çok olasıdır.
Kolaylıklar dilerim.

Düzenleyen namtha - 25-Temmuz-2009 Saat 09:09
IP
altinlar
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 428

Alıntı altinlar Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Temmuz-2009 Saat 15:16
Merhaba Atakan ,
2000 yılı sonrası serilerini PTT vasıtası ile aldığını biliyorum. Bu tarihten önceki serileri de 2-3 ay kadar önce toplamaya başladığını ve bu kısa süre içersinde eksiklerinin bir çoğunu tamamlayıp TC dönemini hemen hemen bitirdiğini sevinçle görüyorum. Umarım eksiklerini de kısa süre içersinde tamamlayıp, yeni bir kolleksiyon türüne başlarsın. Bu konuda biz de sana destek oluruz. Ayrıca eksiklerini bildirebilirsen, benden veya diğer derneğimize üye olan arkadaşlarımızdan da temin edebilirsin.
Sevgilerle,

Ceyhun ALTIN
IP
dybnr
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 264

Alıntı dybnr Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Temmuz-2009 Saat 08:27
Atakan Bey merhaba,

Serileri tamamlama aşamasına geldiğiniz için tebrik ederim.

Bu vesileyle ve şahsınıza yönelik olmadan, filatelinin cazibesine kapılan genç arkadaşlara şu önemli hatırlatmayı yapmak isterim:

Koleksiyonu oluştururken kondisyon en önemli koşul olmalıdır. Kondisyonu iyi olan ürünler ise pahalı oluyor.

Dantel düzeni, zamk özellikleri vb. konularda eski dönemlere ait istisnai pullar var elbette, ama bu seriler ileri seviyedeki koleksiyonları ilgilendiriyor ve dediğim gibi istisnaidir. Kondüsyon şartı ise bütün pullar için geçerlidir. Genç arkadaşlarımın öncelikle kondüsyondan taviz vermemelerini önereceğim.

İyi kondüsyondaki ürünler pahalı olduğu için lütfen genç arkadaşlar acele etmesinler. Koleksiyon sabır işidir. Yavaş yavaş geriye giderek ve maddi olanakları zorlamadan tamamlanabilir. Ayrıca tamamlanmazsa da önemli değil, babadan oğula aktarılan çok sayıda koleksiyon vardır. Önemli olan koleksiyoncunun kurallara uygun şekilde koleksiyonunu ilerletirken zevk alabilmesi.

Büyüklerimiz filatelinin cazibesine saplantı derecesinde kapılıp, varını yoğunu kaybedenleri anlatırlar. Benim de gözümle gördüğüm bir-iki kişi vardır.

Şu iki konuyu genç arkadaşlara tekrar ve önemle hatırlatarak önemli bir yükümlülüğü yerine getirmek istiyorum:

1- Kaliteli ürünler pahalı diye koleksiyonu tamamlamak için düşük kondüsyonlu ürünlere yönelmesinler

2- Saplantı her konuda olduğu filatelide de zararlı. Acele etmeden, araştırarak ve maddi imkanları zorlamadan koleksiyonu tamamlamaya çalışmalı.     

Saygılarımla,

Deray Yabaneri
IP
atakancemsoydan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 312

Alıntı atakancemsoydan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Temmuz-2009 Saat 01:04
Saygıdeğer Murat Bey,Ceyhun Bey ve Deray Bey,
Yazdıklarınızı dikkatle okudum,tavsiyelerinize ve görüşlerinize katılmamak mümkün değil,pulculuğun temel prensiplerinden birinin de sabır olduğunu biliyorum,o yüzden zamanla bu eksiklerimi tamamlayabileceğimi umuyorum,
destekleriniz ve tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim

Saygılarımla
Filateli,hobilerin kralı,kralların hobisidir.
IP
ogeday
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 4

Alıntı ogeday Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Eylül-2010 Saat 21:24
Benim ile temasa gecebilirsiniz takas veya satis yapabilirim.
IP
filatelist
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 600

Alıntı filatelist Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Ekim-2010 Saat 23:26
şu site düzelmezse biz daha çooook eski yazıya cevap veririz.
Bilgi, paylaşıldıkça hem büyür hem de paylaşanları büyütür
----------------------------------------------------------------------
Olcay Arısoy
IP
tunc
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 816

Alıntı tunc Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Ekim-2010 Saat 23:36
Valla anlamadım gitti. bi aksaklık olmalı sanırım. çünkü sürekli bu sayfa yeni cevaplanmış ve güncellenmiş olarak gözüküyor.
Tunç Işın
IP
turgaypul
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 2

Alıntı turgaypul Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Ocak-2011 Saat 14:58
Atakan bey bana mail atarsanız belki denk gelen serileri takas yapabiliriz.

Turgay Arıcıoğlu
Saygılar
IP
emiroz
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 26

Alıntı emiroz Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Mart-2011 Saat 16:05
ptt'nin hangi sitesinden 2000 ve sonrası pulları alabiliriz? www.filateli.gov.tr sitesinde satışta olan pul sayısı çok az yardımcı olabilir misiniz?
IP
Sayfa   2 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

:: Tr Fila Forumlari ::