Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Duyurular
 Tr Filateli Forumları | Ana Başlıklar | Duyurular
Mesaj icon Konu: PTT sitesindeki duyurular Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   35 Sonraki >>
Yazar Mesaj
erdalkara
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 732

Alıntı erdalkara Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Eylül-2011 Saat 15:00
PTT'nin www.filateli.gov.tr sitesi ne zaman çalışacak acaba? Batman'da çıkacak olan Hasankeyf konulu pul ve tebrik kartları için siteden siparişte bulunabilirsiniz diye mail de atmışlar. Yani bu kadar da iddialılar ama site her zaman ki gibi fişi çekik duruyor...
Ayrıca Hasankeyf pulu ile birlikte çıkacak tebrik kartından Maximum Kart oluşturup almak istiyorum. www.filateli.gov.tr adresindeki mağazada Maksimum Kart adında bir başlık da var. Lütfen bu ürünü buradan temin etmemize imkan tanıyın... (Bu talebim TRFilayı takip eden PTT yetkililerine yöneliktir.. Big%20smile)

Saygılarımla
Erdal Karakaşoğlu

IP
simsan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 284

Alıntı simsan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Eylül-2011 Saat 18:04
Selamlar dünden beri Hasankeyf kartmax'ı hazırlatmak istedim.olmadı."SİZLERE SESLENİYORUM EYYYYY PTT FİLATİLİ TANITIM PAZARLAMA BİR TURİSTİK YERİ TANITMAK İÇİN PUL VE TEBRİK KARTI BASIYORSUNUZ,ÖZEL DAMGA KULLANIYORSUNUZ YAHU BU İKKGÜN DAMGASINI BATMAN PTT NERESİNE VURACAK BÖYLE BİR ANLAYIŞ VARMI O DAMGAYI NEDEN BATMANA YOLLUYORSUN.PUL OLMADAN DAMGA NE İŞE YARAR YAHU.FİLATELİYİ YOK ETMEK İÇİN ELİNİZDEN GELENİ YAPIYORSUNUZ.BATMANA NE PUL NEDE KİTAPÇIK YOLLUYORSUNUZ.bAŞTAKİ ARKADAŞLAR BU İŞİ YAPAMIYORSANIZ BIRAKIN GİDİN.SİZE DAHA NE DİYEYİM.ADAMGİBİ BİR İŞ YAPAMIYORSUNUZ.NEDEMEK YAHU PUL YOK KİTAPÇIK YOK.ADINA PUL BASILAN TURİSTİK YERE 80-85 ADET FDC YOLLUYORSUNUZ ONUDA YOLLAMASAYDINI  ZAHMET OLMASAYDI KİM NE YAPACAK O FDC'LERİBİZLER DÜNYANIN MASRAFINI YAPIYORUZ AMA NE OLUYOR.BOŞ BOŞ BOŞ TÜRKİYEDE FİLATELİ TABİKİ İLERLEMEZ BÖYLE BECERİKSİZLİKLER VARKEN.
EY PTT İLERİ GELENLERİ BU İŞLERE BİR SON VERİN VE İŞLERİ DOĞRU YAPALIM SİZİNDE FİLATELİYE BİRAZCIK KATKINIZ OLSUN.SADECE PANO YOLLAMAKLA VEYA 10 TL'LİK DAMGA YAPMAKLA FİLATELİ YÜRÜMEZ."
SAYGILARIMLA
NİHAT ÇİMRİN

Düzenleyen simsan - 21-Eylül-2011 Saat 18:07
IP
simsan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı simsan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Eylül-2011 Saat 18:06

ERDAL KARDEŞİM SEN SİTEDEN BAHSEDİYORSUN BIRAK SİTEYİ DAMGA KULLANILACAK YERE ÜRÜN YOLLAYAMIYORLARDA SİTEDENMİ SATACAKLAR.BELKİ ÖNÜMÜZDEKİ AY ANCAK SATARLAR.

IP
saadettin_pul
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 924

Alıntı saadettin_pul Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Eylül-2011 Saat 22:10
Bu gün tedavüle çıkması gereken pullar dün itibariyle bölge müdürlüklerine yollanmış. bir günde de bu işin olmıyacağı baştan belli. Biz de bu gün Hasankeyf pullarını alalımda posta damgalı ilkgün zarfı yapalım diye niyetlendik ama neredeee elimiz boş döndük arkadaşlar türkfila toplantısında gündeme gelecek çok başlıklar var bir tanesi de Pulların zamanında tedavüle çıkmayışı.
Saadettin Kayserilioğlu
IP
Gebirgsjager
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 443

Alıntı Gebirgsjager Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Eylül-2011 Saat 23:29
Kesinlikle pullar zamanında tedavüle çıkmıyor. Bugün İstanbul'da Batman konulu ne zarflar vardı ne pullar? Daha önce defalarca oldu. Duyuru yapılıyor ortada ne zarf var ne pul? Ayrıca Batman'a kartların gönderilmemiş olması da ayrı bir acı olay. Batman'a kartlar gitmemiş ki o zaman neden duyuru yapıyorsun 3 kart satışa sunulacak diye? Nerden tutsan elimizde kalıyor.
Selam ve Saygılarımla,

Anıl Gürsoy
IP
erdalkara
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı erdalkara Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Eylül-2011 Saat 00:12
2 gündür uğraşıyorum. Bir tanıdık bulup, Batman'da maksimum kart hazırlatabilir miyim diye ama nafile. PTT müdürü ile konuştum acaba yardımcı olabilir mi diye. Batman PTT ile görüşelim bakalım dediler, deyiş o deyiş akşam oldu. Bizim PTTye geldiyse bari ilkgün yapayım dedim yine olmadı, gelmemiş. Akşama kadar ümidimi korudum ama resmen yapılan ayıp. Tamam memleket ayırmıyoruz ama neden Batman? Nasıl ulaşacağız, nasıl gününde temin edeceğiz? Pul duyuruları kime hitap ediyor? Biz filatelistlere değil mi. İyi de biz nerdeyiz? Batman'da mıyız? Bu ürünleri gerçekten satmak istiyorlar mı bunlar? Yoksa her zamanki gibi turşusunu mu kuracaklar? Ne web siteleri çalışır, ne müdürlükleri çalışır. Bıktım artık yurtdışındaki uygulamaları görüp gıpta etmekten. Yazık, yazık, yazık...

Düzenleyen erdalkara - 22-Eylül-2011 Saat 00:13
IP
simsan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı simsan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Eylül-2011 Saat 08:00
Erdal kardeşim sen 2 gün oradan tanıdım bulmaya çalışıyorsun ben Batman PTT müdürüyle bizzat görüştüm.Parasını yolladım ancak akşam saat17,20'de beni aradı sadecxe dünde bahsettiğim gibi 80-85 adet fdc'nin gekdiğini başka birşetin olmadığını söyledi gelince arayacak ama damga işi bitti tabiikli "SAĞ OLASIN ÇAĞ ATLAYAN PTT......!"
IP
marda99
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 797

Alıntı marda99 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Eylül-2011 Saat 09:22
Merhaba,

dün işimi gücümü bırakıp, sirkeci PTT'ye gittim. Saat 15:30'du. Bugün çıkacak pul vardı dedim, "gelmedi" dediler. Cemile Hn.'ı sordum, emekli olduğunu söylediler. Çok canım sıkılarak moral bozukluğu ile oradan ayrıldım.

Yolda kendi kendime, "PTT artık kendini banka olarak görmeye başladığı için bu iş dışındaki işleri angarya olarak görüp eleman bile tahsis etmiyor. Bu şartlarda pullar zamanında gelse bile zamanında satışa çıkarılması mümkün olmuyor." diye düşündüm.

Bu yaşananlar neticesinde PTT filatelistlerin gözünde güven ve itibarını her geçen gün kaybeden bir kurum haline dönüşmektedir. Düşünün bir kere, kamuoyuna kendi sitesinden duyuru yapıp "21.9.2011 tarihinde bir pul çıkacak" diyor, gidiyorsun İstanbul'un en merkez şubesine bu pulun gelmediğini öğreniyorsun. Böyle bir kurumun bundan sonraki hangi sözüne ve duyurusuna itibar edeceğiz?

Ben şahsen bundan sonra işim düşmediği sürece sadece pul almak için sirkeciye uğramayı düşünmüyorum, zaten Cemile hn.'da emekli olmuş. Orada ek iş olarak filateliyle uğraşan bayanın kaprisini çekemem.

saygılar

Muzaffer ARDA

IP
marda99
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 797

Alıntı marda99 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Eylül-2011 Saat 09:45
Kültür Varlıklarımız (Hasankeyf) konulu Anma Pulu 21.09.2011 tarihinde 130 + 10 Kuruş bedelle, bu pula ait ilkgün zarfı ise 1,75 TL bedelle abone sayısı kadar tüm PTT Merkez Müdürlüklerinde satışa sunulacaktır.

bu duyuruyu özellikle yazdım, biraz önce PTT sitesinde yer alan "bilgi edinme" ekranından bu hakkımı kullanarak hasankeyf pulunun neden duyurulan tarihte sirkeciye gelmediğini sordum.

sitenin sol alt köşesinde "bilgi edinme" ye tıklayarak talebinizi iletin. yasal olarak cevap vermek zorundalar

IP
erdalkara
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı erdalkara Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Eylül-2011 Saat 10:26
Muzaffer Bey,

Tavsiyenizi dinledim ve bende bilgi edinmeden dün niye Mersin PTT Merkez Müdürlüğüne gelmediğini sordum. Ancak verilecek cevabı tahmin edebiliyorum ve maalesef bir sonuç elde edilmeyecek. Öte yandan en azından biz filatelistlerin bu konudaki rahatsızlığını bilinmesi açısında bu başvurunun yapılmasını da faydalı bulduğumu ifade etmeliyim.

Benim anlayamadığım nokta ise şu:
PTT'in ülke tanıtımına da katkı sunan ve tüm Dünya'da değeri olan tek ürünüdür Pul vb. materyaller. Bir ülkeyi tanımak için gönderdiğin havale, kargo vb. hizmetlerden çok o ürünlerin üzerinde bulunan pul, damga; içinde bulunan kart vb. unsurlar değer taşır. PTT bu iş için Tanıtım ve Pazarlama Dairesi Başkanlığı altında Filateli ve Müze Şubesi Müdürlüğü diye apayrı bir birim oluşturmuş. Silsileye göre en alttan en üst amire, oradan müdürüne kadar herkes sorumludur bu konuda yaşanan aksaklıklardan. En çok da Filateli ve Müze Şubesi Müdürü sorumludur. Zira işi budur.

Yılda toplasan 20 civarında pul lansmanı yapılıyor. Her duyuruda aynı sorunlar yaşanıyor. Gerçekten çok mu zor pulu piyasada olması gereken günde sunmak. Ya Japonya'da olduğu gibi yılda 200 lansman yapsalardı ne olacaktı acaba?

Sayın PTT Filateli yetkilileri. Allah aşkına bu ülkede zaten çok az kalmış bulunan filatelistleri artık kahretmeyin. filateli.gov.tr denen o zavallı siteyi de çalıştırın artık. Bakın orası sorunlu. ÇA-LIŞ-MI-YOR... Kimse kimseden hesap sormuyor mu sizin kurumunuzda? Aylardır çalışmayan bir online satış siteniz var. Ay sonunda müdürünüz sormuyor mu bu siteden ne kadar ürün sattık ne kazandık diye?

Yahu kime konuşuyorum ben bilmiyorum ki...?

Saygılarımla
Erdal Karakaşoğlu

IP
<< Önceki Sayfa   35 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma