Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Serbest Kürsü
 Tr Filateli Forumları | Pul - Filateli - Pulculuk - Filatelist | Serbest Kürsü
Mesaj icon Konu: Filatelik Gelişime Katkımız Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
filatelist
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 600

Alıntı filatelist Cevaplabullet Konu: Filatelik Gelişime Katkımız
    Gönderim Zamanı: 21-Ağustos-2014 Saat 11:28
Sayın filatelist arkadaşlar,

T.C. Pulları konusunda ansiklopedik değeri olan Pulhan’73 Kataloğu’nu www.hatayfila.com internet sitesinde bilgilerinize sunmuştum. Bazı nedenlerle kapattığımız derneğimizin sitesini Konya Filatelistler Derneği Yönetim Kurulu’nun destek ve ilgisi üzerine www.konfila.org sitesinde taşıyarak, bu adreste hizmet vermeye devam kararı aldık.
     Bu arada Pulhan Kataloğu’nun dışında bazı eklemeler de yaptık ve yapıyoruz. Öncelikle sergilere katılmak isteyip de, birilerinden gelecek bilgilerin insafına kalmış arkadaşları düşündük ve FİP (Uluslararası Filateli Federasyonu) koleksiyon hazırlama – geliştirme ve sergilere katılma kurallarını çevirip bilginize sunduk (eklemeler devam ediyor). Üçüncü olarak, ödül almaya layık bir koleksiyonun nasıl yapılması gerektiğini, FİP tarafından ödüllendirilmiş bazı koleksiyonlardan örnek birer pano ile göstermeye çalıştık. Dördüncü olarak, filateli sözlüğünü hizmetinize sunmayı planladık. Diğer bilgi hizmetleri ise sizin istek ve önerileriniz doğrultusunda gelecektir.
Not: FİP kuralları’nda olası eksiklikler için uzman jüri üyesi ve çırağı arkadaşlar, olcayarisoy@hotmail.com adresine mail atarak hem FİP Kuralları konusunda ve hem de makaleleriyle filateli camiasına bilgi yardımında bulunurlarsa sevinirim.     

Olcay Arısoy
Bilgi, paylaşıldıkça hem büyür hem de paylaşanları büyütür
----------------------------------------------------------------------
Olcay Arısoy
strPostAds
IP
saadettin_pul
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 924

Alıntı saadettin_pul Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Ağustos-2014 Saat 13:59
Değerli Filatelistler,
Tr fila sitesi, son dönemlerde teknolojinin de gelişmesiyle atıllaşan, özellikle gençlerden gelen ilginin azaldığı süreçte; Yeni bir ivmelenme ve boyut getirdiği hepimizin malumudur. Trfila da ki tanışmalar ve fikir alışverişleri pek çok ilde yeni filateli derneklerinin kurulmasına vesile olmuştur. Bunlardan bir tanesi de KONFİLA dır.
KONFİLA olarak hem Konya'da filateliyi tanıtmak ve sevdirmek temel amaçlarımızdan biri olduğu kadar, hem de Ülke geneldinde de filatelik bilgi ve paylaşımı olabildiğince üst seviyeye çıkartmak gayreti içindeyiz. Bu sebeple kuruluşun hemen ardından açılan web sayfamızı yeniledik. (www.konfila.org)
Bu yenilemenin yanında Olcay Bey'in yukarıdaki yazısında da izah edilen Pulhan KaTALOĞU VE FİB KURALLARININ TERCÜMELERİNE DE yer verdik. Değerli dostlar. Tercümeler kelime bilgisi, gramer bilgisi kadar yoruma da dayalı olduğundan farklı görüşler ortaya çıkabilir. Bu görüşleri tartışma ve ayrışma nedeni haline getirmeden, görüş alışverişi şeklinde dillendirmenizi önemle istirham ediyorum. Unutulmamalıdır ki Filateli gibi uçsuz bucaksız bilgi, belge ve envanteri bünyesinde barındıran böylesi sahalarda gelinen her bir basamak bir üst basamağın çıraklık seviyesidir.
'' Ben bilim okyanusu kumsalında renkli çakıl taşları ve midye kabukları toplayan bir çocuktan farksızım'' Isac Newton.
Selam ve saygılarımla

Düzenleyen saadettin_pul - 21-Ağustos-2014 Saat 14:04
Saadettin Kayserilioğlu
IP
erdalkara
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 732

Alıntı erdalkara Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Eylül-2014 Saat 08:39
www.konfila.org sitesinde sunulan bilgilerden ve koleksiyon örneklerinden gerçekten çok etkilendim. Bu haliyle Konfila ülkemizdeki en donanımlı filateli kulübü web sitesi haline gelmiş. Emeği geçenlerin hepsine çok teşekkürler.

Konya'ya yapacağım ilk ziyarette Konfila'ya da uğramayı ve kendileriyle tanışmayı düşünüyorum..

Saygılarımla
IP
saadettin_pul
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 924

Alıntı saadettin_pul Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Aralık-2014 Saat 20:08
İlginize teşekkür ederim Erdal Bey,
Sizlerle bire bir tanışmak ve ağırlamak en başta beni çok mutlu eder. Web sayfamızın son halindeki gelişimi Üyemiz Olcay Arısoy'a borçlu olduğumuzu belirtir ve bu vesile ile de bir kere daha teşekkür ederim.
saygılarımla

Düzenleyen saadettin_pul - 14-Aralık-2014 Saat 20:09
Saadettin Kayserilioğlu
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma