Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Cumhuriyet Dönemi Pulları
 Tr Filateli Forumları | Pul - Filateli - Pulculuk - Filatelist | Cumhuriyet Dönemi Pulları
Mesaj icon Konu: TÜRK PULCULUĞUNUN 150.YILI SERİS Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   8 Sonraki >>
Yazar Mesaj
chalgeritis
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 327

Alıntı chalgeritis Cevaplabullet Konu: TÜRK PULCULUĞUNUN 150.YILI SERİS
    Gönderim Zamanı: 14-Ocak-2013 Saat 09:27
Değerli TRFİLA dostlarım,

Türk Pulculuğunun 150.yılı serisi bugün çıkıyor PTT sitesinde görsele yer vermemesine rağmen satış sitesine dantelli blok konulmuş... Aşağıdaki adresten ulaşılabilinir ;

Blok ----->

Bloğun tasarımı ve üzerinde kullanılan ögeler tamamen rezalet, tek kelime ile bu... 150. yılda böyle bir pul çıkması , yani buna söyleyecek söz bile bulamıyorum... Sokaktan geçen birine bir tasarım yaptırsanız bundan bin kat güzel bir çalışma olurdu.

Barış YAKAR
Bursa

Düzenleyen chalgeritis - 14-Ocak-2013 Saat 09:29
strPostAds
IP
erdalkara
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 732

Alıntı erdalkara Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Ocak-2013 Saat 16:18

IP
maral26
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 92

Alıntı maral26 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Ocak-2013 Saat 17:03
Erdal Bey zarflar geldi herhalde sitemlerinizi mesajdan kaldırmışsınız.Halinize şükredin diyeceğim daha İnegöl'e bırakın zarfı pulların gününde geldiğini göremedim.Siz yine şanslısınız.
Mustafa Aral
IP
erdalkara
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 732

Alıntı erdalkara Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Ocak-2013 Saat 17:35
Hayır maalesef Mustafa bey gelmedi.. O sitem mesajım PTT Sitesinden duyurular başlığı altındaydı... Bu sayfaya sadece Barış Beyin mesajının altına resim eklemek için katkı yapmıştım.

Az önce Mersin PTT Müdürlüğünü yine aradım ve maalesef FDC'lerin Ankara'dan bugün gönderildiği ve o nedenle yetişmediğini söylediler. Ben yarın gelecek zarfı ne yapayım? Yarın gelecekse hiç gelmese de olur filateli.gov.tr'den ederim siparişi geçerim. AYIP demekten başka birşey diyemiyorum şu anda.

Artık doğru yanlış ama günahı kimin boyunaysa bilemiyorum. Hepsi hepsi yıl boyunca çıkarılan 20-22 tane pulu, zarfı vb. ürünü hem gününde PTT merkezlerinde satmayı taahhüt edeceksin hem de bunu başaramayıp bizlerden küfür yiyeceksin...

Pul koleksiyonculuğu için illa Ankara'da mı yaşamak lazım. Bu ülke sadece Ankara'dan mı ibaret. Ne olurdu o zarfları geçen haftadan gönderselerdi?

Yabancı ülkelere gereksiz hayranlık yapmak istemiyorum. Zaten yabancı pul da biriktirmiyorum. Tek biriktirdiğim kendi ülkemin pulu ve onu da bir zahmet gününde istiyorum. Üstelik bunu bedava değil parasıyla istiyorum.

Geçenlerde sanırım Barış beyin güzel bir sözü vardı: PTT bir adım atsa biz koşarak geliriz diye.. Ne yazık ki PTT bir adım atmaya bile tenezzül etmiyor.

Üstelik bizim buradan yaptığımız tüm eleştiri ve yakınmalarımızı duyuyorlar. Buna rağmen birşeyler iyiye gideceğine aksine kötüye gidiyor.

Umarım benim için kötü giden PTT'nin 150.yılı pulu diğer TRFila üyesi arkadaşlarımız için iyi gitmiştir. Kitaçıklı numaralı blok için Ankara dışında İstanbul, İzmir ve Antalya'da da satılacakdı. Umarım buralardaki arkadaşlar ilgili ürünleri elde edebilmişlerdir..

Saygılarımla
IP
Ozan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 307

Alıntı Ozan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Ocak-2013 Saat 19:18
150. yıl için tasarımlar bunlar mıdır yani? Bu seneki ilk iki seri berbat benim açımdan. Yok yok kesinlikle almıyorum pul bitti gitti... Eski pullar yeter bana. Koleksiyonerlik midesizlik değildir. Benim bünye bu kadar kötü şeyi kaldırmaz.

S.Ozan SARI - İzmir - 23 \ 04 \ 1977
Filatelik Blog - Çocuk Kitabı Çizeri
IP
esfila
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 1329

Alıntı esfila Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Ocak-2013 Saat 09:43
Pullar istenen düzeyde değil baskı tekniği pulları biraz
güzelleştiriyor hafifde olsa kabartma var altın yıldız
çerçeveler ama yapılması gereken en basiti 20 para-1 krş-2 krş-5 kuruş dört ilk tuğralı pulu yatay bir blok dantelli ve birde aynı tipi dantelsiz basıp satmaktı.
Tabiki kitapcık değil bir nevi broşür dünya ülkeleri bu türden resim ve bilgi içeren belgeleri filatelinin tanınması için ücretsiz dağıtıyor,İlginç olan Cumhuriyet döneminin trajı en düşük pulu basıldı 4000 adet bu bloktan yapılan FDC de sanırım en çok 250 adet ilgi bana göre
Fenerbahçe dantelsizine göre sıfır Maalesef Ankada hiç koleksiyoncu yok sanırsınız.İstanbulda sıradan bir
özel damgada bile ilgi çok fazlaydı .

Düzenleyen esfila - 15-Ocak-2013 Saat 09:44
IP
Gebirgsjager
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 443

Alıntı Gebirgsjager Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Ocak-2013 Saat 10:11
Blok kesinlikle Türk Pulu'nun 150. Yılı için çok zayıftı. Tasarım konusundan hiç bahsetmiyorum. Fiyasko.

1963'teki 100. Yıl bloğunun bile tasarımı daha güzel.
Pullardaki yaldız uygulaması da çok kötü. Pulları ayırmaya çalışırken insanın ellerine yapışıyor.

Erdoğan Bey'in dediği gibi sadece çok az filatelist numaralının zarfından yaptı. PTT'nin ilgisi düşükse filatelistin ilgisi de haliyle çok düşük oluyor.
Selam ve Saygılarımla,

Anıl Gürsoy
IP
MustafaUnlu001
Üye
Üye

Gönderilenler: 82

Alıntı MustafaUnlu001 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Ocak-2013 Saat 22:04
IsFila kataloguna gore  Tugrali Pullar 1. Baskı  tarih olarak 1862 gosterilmis.
Sanki 2. baskı pullar ilk Turk pulu olarak kabul ediliyor. Cunku onları çıkış tarihi 12 Ocak 1863 gozukuyor. Bunun sebebi nedir? 1 Baskı olanlar basılmıs ama tedavule cikmamis pullar mıdır?

Mustafa Ünlü
IP
sarsılmaz13
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 151

Alıntı sarsılmaz13 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Ocak-2013 Saat 02:35

Herkese merhabalar,

Bu da benim hazırladığım FDC:

Allah Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.
IP