Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Pul Müzayedeleri
 Tr Filateli Forumları | Pul - Filateli - Pulculuk - Filatelist | Pul Müzayedeleri
Mesaj icon Konu: eBay'deki Enfes Koleksiyon Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Gebirgsjager
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 443

Alıntı Gebirgsjager Cevaplabullet Konu: eBay'deki Enfes Koleksiyon
    Gönderim Zamanı: 24-Nisan-2012 Saat 21:40
Merhaba,

Belki bazı eBay'i takip eden arkadaşların görmüş olabileceği bir satışa ait linki sizinle paylaşmak istiyorum.

Yaklaşık 3 yıldır eBay'deki satışları takip ediyorum ancak bugüne kadar böyle zengin bir koleksiyon görmedim.

İnceleyin. Yorum sizin :)

http://www.ebay.com/itm/380431273433?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649
Selam ve Saygılarımla,

Anıl Gürsoy
strPostAds
IP
huron
Üye
Üye

Gönderilenler: 49

Alıntı huron Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Nisan-2012 Saat 18:25
inanılmaz bir katolok süper nasıl biriktirmişler senelerce fakat satıcının diğer ilanlarına bakınca bunun gibi onlarcası var inanılmaz
IP
elesa3333
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 80

Alıntı elesa3333 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Nisan-2012 Saat 21:56
Ebay'deki enfes koleksiyon son yetmişbeş dakikada 8.000 dolardan 11.000 e çıkarak satılmış.İlginç olan koleksiyonun alıcısı son 5 saniye kala tek kez pey sürerek kazanmış.Kronometre ile girmiş olmalı.Bu ne özgüvendir öyle?Kendi adıma bravo diyorum.
Benim deneyimli filatelist arkadaşlardan öğrenmek istediğim bir konu var.Cevaplanırsa sevinirim.Eğer bu koleksiyonu aramızdan birisi almış olsaydı,ödemeyi yaptıktan sonra ürünler eline geçinceye kadar ne gibi sorunlarla karşılaşabilirdi?Bir kere ürünler ambalajlarıyla birlikte en az 16-17 kg.gelecekti.Ve dolayısıyla gümrükte takılma olasılığı yüksek olacaktı diye düşünüyorum.Ayrıca böyle bir olasılıkta bunun gümrük vergisi ne olacaktı?Ya da vergisiz mi olacaktı?Aklıma gelmeyen ya da bilmediğimiz başka ne gibi sorunlar olabilirdi?
Saygılarımla.
E.Levent Şanlı
IP
makan
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 64

Alıntı makan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Nisan-2012 Saat 22:27

Levent bey,
 Aslında son 5 saniyede pey verme diye birşey yok.Snipe denilen bir sistem var.Çok çeşitli snipe programları var belli bir ücret karşılığı üye oluyorsunuz.Ebay de almak istediğiniz lotun numarasını,vereceğiniz en yüksek peyi ve müzayede bitimine kaç saniye kala pey verilmesini istediğinizi sistmden seçiyorsunuz , sistem otomatik olarak sizin adınıza pey veriyor ; yani insan eliyle son 5 saniyede pey verilmiyor.Kazanırsanız cüzi bir aracılık ücreti alıyorlar kazanamaz iseniz herhangi bir ücret yok.Eminim aramızda bir çok kişi bu sistemi kullanıyordur.Söylemeden geçmeyeyim snipe şirketlerinin ebay ile bir ilgisi yok özel şirketler.Bu lot çok açık snipe ile alınmış.Zaman zaman zaman benim başıma geliyor son 5 saniyeye kadar tek pey varken 15 pey ile müzayede bitiyor.
m.akan
IP
elesa3333
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 80

Alıntı elesa3333 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Nisan-2012 Saat 23:03
Mehmet Bey verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler.
Aslında bu konu ile ilgili bir şeyler biliyordum ama hiç aklıma gelmedi yazarken.Hatta Bid diye başlayan bir siteye üye bile olmuştum iki yıl kadar önce.Namazda gözü olmayanın ezanda kulağı olmaz diye boşuna söylememişler.Ebay'la ve öteki yabancı sitelerle pek işim olmadı şimdiye değin.Ama çok güzel bir sistem olduğu aşikar.
IP
utalay
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 382

Alıntı utalay Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Nisan-2012 Saat 23:19
Merhabalar,

Bende zaman zaman sniper kullanıyorum bazen lotlar ABD saatlerine göre ayarlanmış oluyor veya seyahatteyken denk geliyor sniper böyle durumlar için çok iyi ama genellikle lotu almayı kafaya koymuş kişiler tarafından daha çok kullanılıyor diye inanıyorum.Bu lotu alan kişide sürekli sniper kullanan ve nadir Türk koleksiyonlarını o varken kimsenin alamadığıABD de yaşayan bir Türk isminide biliyordum ama şu anda hatırlayamadım artık ebay de nickler saklanıyor ama yinede sonu 2002 ile biten bir arkadaşımız.Bu lot satışa sunulduğunda onun alacağını biliyordum ve bugüne kadar hiç kaybetmedi.Birçok kereler almak istediğim birçok lotuda o aldığı için artık kıymetli bir şey çıkınca teklif vermiyorum çünkü o alıyor.Çok uzattım ama bu durumu senelerdir gözlüyorum yazmadan geçemedim.Bence lot değerinide buldu
Saygılarımla
Ufuk TALAY
IP
Gebirgsjager
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Gebirgsjager Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Nisan-2012 Saat 23:30
Snipe kullanmıyorum genelde almak istediğim lotlara tam 4. saniyede teklif veriyorum.

Bu lot gerçekten müthişti. Kolay kolay çıkmayacak zarflar vardı.
Selam ve Saygılarımla,

Anıl Gürsoy
IP
tamseri
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 201

Alıntı tamseri Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Temmuz-2012 Saat 03:52
kargo konusu çözülmedikçe ebay alışverişleri oldukça külfetli. gg aslında maliye ile de görüşerek satılan ürünlerden otomatik vergi sistemi ile birlikte ebay entegrasyonunu kargo şirketleri ile de özel anlaşmalar sayesinde sağlayabilir.
Anıl Be'den özel talebim;
son saniye alımlarını da ülkemizde bilen oldukça az. Bu nedenle nasıl yapacağımıza dair benim bile anlayabileceğim şekilde bir aydınlatma inanın çok makbule geçer.

Saygılarımla
IP
Gebirgsjager
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Gebirgsjager Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Temmuz-2012 Saat 21:10
Sayın tamseri,

Açık arttırmanın bitmesine son saniye kala teklif verip onaylıyorum. İşte bu kadar basit. Farklı bir uygulama falan kullanmıyorum. Umarım yardımcı olabilmişimdir.
Selam ve Saygılarımla,

Anıl Gürsoy
IP
suplilumas
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 5

Alıntı suplilumas Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Temmuz-2012 Saat 00:14
Pullar sanırım dünya üzerinde gümrük uygulanmayan yegane üründür o nedenle pul satışlarında gümrüklerde sorun çıkmaz.
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

:: Tr Fila Forumlari ::
Her Hakki Saklidir