Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Serbest Kürsü
 Tr Filateli Forumları | Pul - Filateli - Pulculuk - Filatelist | Serbest Kürsü
Mesaj icon Konu: Damga Pul'u ve Resmi Pul Hakkında Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
selçuk
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 29

Alıntı selçuk Cevaplabullet Konu: Damga Pul'u ve Resmi Pul Hakkında
    Gönderim Zamanı: 02-Şubat-2012 Saat 20:46
Merhaba Sevgili Arkadaşlar,

Bir Şubat 2012 Tarihi İtibatiyle,Kolleksiyonumda Artık Damga Pulu ve Resmi Posta Pulu Toplama'ma Kararı Aldım.

Koleksiyonunda Damga Pulu ve Resmi Posta Pulu Toplayan Arkadaşlara Hiç Bir Maddiyat Gözetmeksin Teslim Edebilirim.

Fakat,Karşılığında Damgalı Posta Pulu veya Üzerinde Posta Pulu Olan Zarf Kabul Edebilirim.

Konu Hakkında Geri Bildiriminizi ve Yorumlarınızı Rica Ederim.

Elimdeki pullar,Yaklaşık Elli Adet ve 1945-1995 Arasını Kapsamaktadır.

Saygılarımla,
Başarılar Dilerim.
strPostAds
IP
Gebirgsjager
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 443

Alıntı Gebirgsjager Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Şubat-2012 Saat 22:48
Selçuk Bey selamlar,

Damga pulları fiskal kategorisinde değerlendirilir o pulları koleksiyona eklememe kararınızı anlıyorum ancak resmi posta pulu dünya filatelisinde kabul gören bir pul tipidir. Resmi pullar yoksa o yıl seti tam kabul edilmez. Neden bu karara vardınız?
Selam ve Saygılarımla,

Anıl Gürsoy
IP
selçuk
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 29

Alıntı selçuk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Şubat-2012 Saat 23:40
Anıl Bey Merhaba,

Geri Bildirim İçin Teşekkür Ederim.

Aslında Yeni Alınan Bir Karar Değil.Bir Yılı Aşkın Süredir Düşünüyordum ve Kararı'mı Verdim.

Resmi Pulların Filateli'deki Yerini Elbetteki Biliyorum Ama,Elimden Çıkartmam En Doğru Karar Olacağını Şahsım Adına Karar Verdim.

Sitede Sadece Sizden Geri Bildirim Aldım.Bakalım Hafta İçi ve hafta Sonu Başka Talepler Olacakmı?Olmaz ise Pulları Sizinle Takas Edelim Diyeceğim ama ,Kabalık Etmek İstemem.

İlgi ve Alakanıza Teşekkür Ederim.

Haberlerinizi bekliyorum.

Saygılarımla,
Başarılar dilelerim.
IP
esfila
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 1329

Alıntı esfila Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Şubat-2012 Saat 04:24
Selcuk Bey
tam ne tür bir koleksiyon yaptığını bilmiyorum ama düşüncelerimi paylaşmak istedim.
Türkiye Cumhuriyeti pulları topluyorsanız bir isfila kataloğu alınız.Burada bulunan Türkiye Cumhuriyeti pullarını hangi yıldan başlarsanız başlayın damgasız yapıyorsanız damgasız damgalı yapıyorsanız damgalı,mutlaka resmi pulları kızılay çek ve Türk hava kurumu pullarınıda koleksiyonunuzda bulundurunuz.Koleksiyon demek tamamlamak demektir Damga pullarının foksiyonu ayrıdır yani posta hüviyetinde değildir ve kesinlikle posta pulları içine karıştırılmamalıdır.Maddi durumunuza göre FDC ve Posta kartlarındanda birer tane alabilirsiniz ama bunlar
ilk başlangıcda mutlaka katalogo göre ve sistemli yapılmalıdır iyi bir pul defteri ve bulunduğumuz yıldan geriye doğru yıl yıl tam set gitmelisiniz damgasız pullar ayrı bir defterde damgalılar ayrı bir defterde
temiz korunarak imkan olduğu kadar zaman içinde geriye giderek.
saygılar
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

:: Tr Fila Forumlari ::