Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Pul Sergileri
 Tr Filateli Forumları | Pul - Filateli - Pulculuk - Filatelist | Pul Sergileri
Mesaj icon Konu: 10 KASIM ATATÜRK PUL SERGİSİ Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   5
Yazar Mesaj
umranpolat
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 126

Alıntı umranpolat Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Aralık-2011 Saat 12:54
11.11.11. damgalı zarfları, o gün gidemediğim için Muzaffer Bey'den rica ettim.Üstlerinde adres olmadığı için postaya veremedim.Kendisine teşekkür ederim.Bu zarfları en kısa sürede söz verdiğim arkadaşlara ulaştıracağım.
Saygılarımla,
Ümran Polat
IP
tunc
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 816

Alıntı tunc Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Aralık-2011 Saat 21:15
Evet Mahmut bey, PTT'nin kullanımda kolaylık olsun diyerek yaptırdığı gün tarihi çevirmeli kaşeler ne yazık ki gövde bölümünde çok çabuk şişme yapıyor ve böylece gövde rakamlardan daha yüksekte kalıp çamur gibi leke çıkarıyor. Sanırım eski posta damgalarını mumla arar hale gelmekteyiz...

Benim nacizane önerim (tabii kanun ve yaptırımlar buna ne kadar müsade eder onu bilemem, sadece bir öneri olarak yazıyorum); PTT'nin filatelik etkinlikler için ayrı malzeme kullanması. Nasıl ki "özel gün" damgaları hazırlanarak Ankara'dan gönderiliyor ise, aynı damganın beraberinde geçici posta damgası yapıp ikis birlikte gönderilebilir uygulama alanına. Çünkü neticede geçici damga yapma yetkisi de Ankara'nındır... Ama tabii ki bunu istemek ya da yasaya uygun şekilde oluşturmak için öncelikle "filateli ürün" diye bir olguyu benimsemek gerekir.

Selam ve saygılarımla...

Düzenleyen tunc - 07-Aralık-2011 Saat 21:30
Tunç Işın
IP
MAHAL
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 245

Alıntı MAHAL Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Aralık-2011 Saat 07:01
Sayın Tunç Bey,
Zannediyorum yakın zamana kadar Başmüdürlükler damgalarını kendileri yaptırabiliyorlarmış.
Ne akla hizmet! ise Genel Müdürlük kendisi tüm Türkiye için yaptırma kararı alarak böyle bir eser meydana çıkarma başarısını göstermiştir.
İnşallah tez zamanda eski statüye dönerler.
Kırgızistan Bişkek'ten selam ve saygılar......
MAHMUT ALTIBAŞ
IP
utalay
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 382

Alıntı utalay Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Aralık-2011 Saat 10:16
Merhabalar,

Kıbrıstaki sergi etkinliği sırasında PTT Genel Müdürümüz Sayın Osman TURAL ile Konak Filatelistler Derneği Başkanı Sayın Bülent ÖKTEM arasında yukarıda sizlerinde değindiği konu konuşulmuş ve bizlerin yanında Osman bey Sayın Hüseyin SOMUNCUOĞLU nu arayarak Filalteli Şubesi olan illere  İlkgün ve özel gün damgaları yanında kullanılmak üzere tarihi hergün değişen çelik posta damgalarının ivedilikle yaptırlması talimatını vermişlerdir.Bizlerde buradan konunun takipçisi olabiliriz.
Saygılarımla
Ufuk TALAY
IP
Ozan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 307

Alıntı Ozan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Aralık-2011 Saat 13:48
Hersey bir telefon kadar kolay yani. Ne guzel. Devamini dilerim. :)
S.Ozan SARI - İzmir - 23 \ 04 \ 1977
Filatelik Blog - Çocuk Kitabı Çizeri
IP
MAHAL
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 245

Alıntı MAHAL Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Aralık-2011 Saat 14:44
Ufuk Bey,
Gerçekten çok güzel bir konuyu damardan halletmişsiniz. İnşallah gelecek olan damgalar itinalı hazırlanır.
Katkısı bulunan herkese taşekkür ediyorum.
MAHMUT ALTIBAŞ
IP
tunc
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 816

Alıntı tunc Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Aralık-2011 Saat 19:42
Başka bir mesajımda da bahsetmiştim, buna daha önceleri de şahit olduğum için biliyorum Osman Tural Bey konuyla direkt temas halinde olduğunda hemen müdahale eden bir kişi. Bu nedenle kendisine teşekkürlerimizi sunarız. Fakat ne yazık ki bu olay pek birşey değiştirmeyecek. Çünkü kendisine izah edilmesi gereken olay şu; sergilerin düzenlendiği ilçelere en yakın PTT şubesinden personel ve damga gönderiliyor. Bu nedenledir ki Merkez PTT'nin elinde olan kaşe sadece bulunduğu yerde kullanılabilecek, yani sergi alanlarına ulaşmayacak. Bu nedenle, ya sergi alanlarına yapılan görevlendirmenin direkt Merkez PTT Filateli Servisi tarafından yapılmalı ki, o görevli de eline bu yapılacak damgayı alıp uygulama alanında bulunsun. Aksi takdirde, Avrupa yakasında Sirkeci Filateli Servisi'nde bulunduralacak bir posta damgası Avcılar'daki bir uygulama alanına gönderilmeyeceğinden Avcılar PTT'si elindeki kendi damgasını kullanacak ve durum değişmeyecektir.
Sanırım durumu ayrıntısıyla anlatabildim!
Benim umudum bundan sonra illerdeki damga uygulamalarında tek elden damga kullandırılması. Evet bunun sakıncası da posta damgası olarak sadece "örneğin Sirkeci" yazan damga olacak, ama olsun en azından çamur gibi bir X şubesi  damgasını kullanmaktansa her yerde aynı ama temiz bir damlga kullanmayı yeğlerim doğrusu. Tabii en güzeli her PTT şubesinde bir özel filatelik damga olsa ama bunun için de sanırım ilk önce "Filateli" olgusunun bir yaşam biçimi olduğu gerçeğini kabullenmek gerekir...

Selam ve saygılarımla...

Düzenleyen tunc - 08-Aralık-2011 Saat 19:43
Tunç Işın
IP
<< Önceki Sayfa   5
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme