Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Serbest Kürsü
 Tr Filateli Forumları | Pul - Filateli - Pulculuk - Filatelist | Serbest Kürsü
Mesaj icon Konu: Fantezi zarflar Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Cüneyt
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 800

Alıntı Cüneyt Cevaplabullet Konu: Fantezi zarflar
    Gönderim Zamanı: 05-Ocak-2011 Saat 11:00
Değerli Türkfila üyeleri,

Zaman zaman görselliği arttırmak adına farklı beğenileri ortaya koyan zarflara rastlıyorum. Bunlar kişilerin hayal gücü ile normalde bir araya gelemeyecek öğeleri bir araya getiriyor, bir bakıma bir yaratıcılık denemesi olduğunu söyleyebiliriz. Bu başlığı açma amacım bu tip zarfları olan arkadaşlarımızın bunları paylaşması.

Bu tip zarflar genel olarak filatelik açıdan önemli değiller bu nedenle bir değerleri olduğunu da düşünmüyorum. Ancak insanların bazen belirledikleri bir hedef için ne kadar kafa patlatıp emek harcadıkları beni şaşırtıyor.

Fantastik veya gerçeküstü diye isimlendireceğim filatelik gerçekliğe aykırı zarfları bu başlıkta paylaşmamanızı sizlerden rica ediyorum. Hatıra amacı ile yapılan 1950 uçak pullu 31 Aralık 1999 tarihli bir zarf bence fantezi değil ancak fantastik zarf olarak değerlendirilmedir.

Paylaştığım zarf bir Amerika Birleşik Devletleri gazetesine ait anteti taşıyor, uçak postası etiketi ise Kıbrıs'ta bir otel tarafından bastırılmış. Zarfta ülkemizin üç değişik serisinden pullar kullanılmış ve İstanbul Hilton Otelinin resimli turistik damgası ile damgalanmışlar. Bu kadar emek harcayan Amerika Birleşik Devletleri elçiliği görevlisi kişi için ne diyeyim bilemedim...

Selamlar ve saygılar,
Cüneyt Gemicioğlu

strPostAds
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma