Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
FİLATELİ,POSTA TARİHİ İLE İLGİLİ YAYINLAR
 Tr Filateli Forumları | Pul - Filateli - Pulculuk - Filatelist | FİLATELİ,POSTA TARİHİ İLE İLGİLİ YAYINLAR
Mesaj icon Konu: Koleksiyon Kitapları Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
dybnr
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 264

Alıntı dybnr Cevaplabullet Konu: Koleksiyon Kitapları
    Gönderim Zamanı: 30-Ekim-2010 Saat 21:30
Değerli Üyeler,

Öncelikle belirtmeliyim ki amacım reklam falan değil, bilgi paylaşımı. Zaten benim sitemizde herhangi çıkarla bir reklam yapma düşüncem asla olmayacağı gibi, o de ismin de hiçbir şekilde reklama ihtiyacı yok. Ancak güzel olanın da tanıtımını yapmak gerekiyor ki filatelimizdeki nadir bir kaynaktan mahrum kalmayalım.   

Bilmiyorum Şerif Antepli'yi tanıtmaya gerek var mı? Ülkemizin önemli koleksiyonerlerinden, bizimle ilgili olan ve kendisinin de en geniş koleksiyon alanlarından biri filateli.

Filateliye verdiği hizmetler ise saymakla bitmez. Öncelikle Collection Dergisi, ülkemiz koleksiyonculuğu ve elbette filatelimiz için çok büyük bir hizmet. Bu dergide filateliye de geniş bir bölüm ayrıldığını biliyoruz. Gerek cumhuriyet koleksiyonu gerekse çeşitli tematik konularda da filateli koleksiyonu bulunan Sayın Şerif Antepli, bildiğim kadarıyla ülkemizde ilk kişisel pul sergisini de açan kişi. (1995 yılında)

Kendisi, iş yoğunluğu arasında Turkfila Sergimizin açılışını da onurlandırmıştı.

Sayın Antepli, geçtiğimiz Haziran ayında da İstanbul'da "Filateli'de Sinema" konulu, 56 panoda beş binin üzerinde filatelik materyali sergilemişti. Tek kelimeyle büyüleyici bir sergiydi.

İşte sergilenen materyallerin bir kısmını kitaplaştırmış Sayın Antepli -ki daha çeşitli yazılarımda da belirtmiştim, bence ülkemizdeki en önemli eksiklerden biridir. Belki hak da verilebilecek çeşitli nedenlerle koleksiyonlarını kitaplaştırmıyor filatelistlerimiz. Oysa kaiteli eserlerde koleksiyonlar yer alsa, belki daha fazla ilgi görecek filatelimiz, bilgi artacak, çıta yükselecek filatelimizde. Sayın Şerif Antepli, bu kitabı yayımlayarak önemli bir hizmet daha vermiş durumda. 

Uzun zamandır inceliyorum kitabı. Sinema, zaten başlı başına zevkli bir konu ama onun da dışında, tematik koleksiyon nasıl yapılır, sınıflandırma nasıl yapılır, bilgi nasıl aktarılır; çeşitli ülkelerin pul, flam, ilk gün zarfı, maksimum kart örnekleri de cabası... Bir filateli ziyafeti bu kitap.

HP katkıları ile hazırlanan kitap168 sayfa. Renkli baskı kalitesi ile beğeni topluyor ve fiyatı, aynı hacimdeki saman kağıda basılı piyasa kitaplarıyla aynı seviyede: 20 lira.

Kitaptan hala var mıdır, kaç adet basıldı, bilmiyorum ama kitaplığımızda bulunması gereken bir kaynak olduğunu düşünüyorum.

Saygılarımla,

Deray Yabaneri
strPostAds
IP
utalay
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 382

Alıntı utalay Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Ekim-2010 Saat 09:20
Merhaba Deray bey,

Kitabı nereden tedarik edebiliriz acaba

Selamlar
Ufuk TALAY
IP
dybnr
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 264

Alıntı dybnr Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Ekim-2010 Saat 12:58

Merhaba Ufuk Bey,

Kitabı bastıran yayınevi Ant Yayıncılık. Sanırım detay bilgiyi oradan alabilirsiniz. İletişim bilgileri aşağıda:

Ant Yayıncılık
Şehit Muhtar Cad No.22 Kat.2 34437 Taksim İstanbul
Tel. 0212 256 92 58
Faks. 0212 253 08 57

Selamlar

Deray Yabaneri

IP
marda99
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 797

Alıntı marda99 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Ekim-2010 Saat 17:18
Merhaba Arkadaşlar,

Şerif Bey'in kitabını sergisi esnasında kendisinden imzalı olarak aldım, gerçekten tematik olarak iyi bir çalışma olmuş. Bu tarz kitapların tanıtımını yapmak sitemizin amaçları arasındadır. Zaten sınırlı sayıda kişinin ilgi alanına giren filateli ile ilgili yayınların basılmasına ve hazırlanmasına katkı sağlayanlara bizlerde yardımcı olmalıyız.

Saygılar
Muzaffer ARDA
IP
esfila
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 1329

Alıntı esfila Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Ekim-2010 Saat 19:37
IP
esfila
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 1329

Alıntı esfila Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Ekim-2010 Saat 19:41
Değerli Arkadaşlar
Arkadaşımız Ümit Topaloğlunun yönetmenliğini yaptığı 40 dakikalık BIR FILATELI ÖYKÜSÜ adlı film
TARIK ZAFER TUNAYA KÜLTÜR MERKEZİ
İstiklâl Caddesi Şahkulu Bostanı Sokak No:Tünel Beyoğlu / İstanbul

NAZIM HİKMET KÜLTÜR MERKEZİ
Ali Suavi Sokağı (Sanatçılar Sokağı) No: 7
Bahariye KADIKÖY / İstanbul
Tel: +90 216 414 22 3
gösterime giriyor.Ben maalesef gelemiyeceğim gitme fırsatı bulanlardan filmi dinleyebiliriz
saygılar
IP
marda99
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 797

Alıntı marda99 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Kasım-2010 Saat 08:51
Ben büyük ihtimalle orada olacağım. Gelen arkadaşlarla görüşmek üzere.

Muzaffer ARDA
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

:: Tr Fila Forumlari ::